Menu górne

Buczynowa Dolina


Noclegi: Beskid Niski

Buczynowa Dolina położona jest w samej otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Szlaki turystyczne zaczynają się tuż za domem dla gości, zatem można ruszyć na wycieczkę pieszo, rowerem, na nartach biegowych, z kijkami trekingowymi czy do nordic-walkingu. Niewiele trzeba, by odwiedzić największe atrakcje parku (m.in szlak zielony do rezerwatu skalnego Kornuty, szlak czarny prowadzący do rezerwatu Diabli Kamień oraz do Wodospadu Magurskiego).
Przestrzeń

Dysponujemy 6 pokojami oraz studiem. Każdy pokój posiada łazienkę. Ponadto oddajemy do Państwa dyspozycji 2 jurty mieszkalne całoroczne (samodzielne domki) oraz 1 jurtę warsztatową.
Informacje o wszystkich pokojach wraz z galerią zdjęć znajdziecie Państwo tutaj: pokoje
Chłodna cytryna

Chłodna cytryna

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Jurta (domek) mieszkalna całoroczna

Jurta (domek) mieszkalna całoroczna

Oferta

Wakacje 2020

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na wakacje z animacjami dla dzieci .

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Całoroczna jurta jako przestrzeń warsztatowa-zapraszamy do kontaktu

Aktualności

Co nowego w Buczynowej Dolinie?
Home Małe co nieco w temacie... "Magurski Park Narodowy"

Małe co nieco w temacie... "Magurski Park Narodowy"

Magurski Park Narodowy powstał z myślą ochrony najbardziej reprezentatywnego fragmentu Beskidu Niskiego, czyli unikalnego w skali Karpat obszaru przejściowego między Karpatami Zachodnimi i Wschodnimi.

Szczegółowy projekt MPN-u opracowali prof. S. Michalik i J. Szafrański. Park Narodowy o powierzchni 194 km/kw powstał w 1994 roku. Ponad 90% Parku stanowią lasy. Dyrekcja wraz z Ośrodkiem Edukacyjnym mieści się w Krempnej, a symbolem Parku jest Orlik Krzykliwy. Magurski Park Narodowy w głównych założeniach zajmuję się ochroną fragmentami puszczy karpackiej ze starodrzewem bukowym i jodłowym wraz z ostojami dużych drapieżników, ptaków i ssaków, w tym niedźwiedzia i wilka.
Obszar MPN było to również miejsce styku i przenikania się kultur wielu narodów. Godne uwagi są zabytki sakralne w stylu zachodniołemkowskim, między innymi cerkwie w Krempnej, Kotani, Bartnem Męcinie, Pielgrzymce i wiele innych.
U stóp najbardziej okazałego z pasm MPN – Magury Wątkowskiej zbudowaliśmy właśnie naszą Buczynową Dolinę. Główną osobliwością Pasma Magurskiego są liczne wychodnie skalne, najefektowniejsze w rezerwacie Kornuty – rzut kamieniem od naszego gościńca, jakieś 1,5 godziny szlakiem zielonym wzdłuż głównego grzbietu Magury Wątkowskiej. Innym godnym spaceru miejscem jest Diabli Kamień – początkowo analogicznie szlakiem zielonym, później skręcamy w czarny. Przyjemny dwu godzinny spacer pięknymi bukowymi lasami.
Pasmo Magury Wątkowskiej dysponuje najgęstszą w Beskidzie Niskim siecią szlaków, które można pokonywać pieszo, na rowerze, konno bądź na biegówkach w okresie zimowym.

Buczynowa Dolina

Buczynowa Dolina
Wapienne 59
38-307 Sękowa
Beskid Niski

tel 792 53 91 87 Marta
tel 723 64 30 36 Paweł


e-mail:
buczynowa@gmail.com