Menu górne

Buczynowa Dolina


Noclegi: Beskid Niski

Buczynowa Dolina położona jest w samej otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Tuż obok naszej chatki rozpościera się sieć szlaków prowadzących przez atrakcje parku (m.in szlak zielony do rezerwatu skalnego Kornuty, szlak czarny prowadzący do rezerwatu Diabli Kamień oraz Wodospadu Magurskiego).
Szlaki turystyczne zaczynają się u nas tuż za domem, zatem można ruszyć na nie pieszo, rowerem, na nartach biegowych, z kijkami trekingowymi czy do nordic-walkingu

Pokoje

Dysponujemy 6 pokojami oraz studiem. Każdy pokój posiada łazienkę.
Przykładowe pokoje przedstawiamy poniżej ... informacje o wszystkich pokojach wraz z galerią zdjęć znajdziecie Państwo tutaj: pokoje
Chłodna cytryna

Chłodna cytryna

Odprężająca limonka

Odprężająca limonka

Romantyczny Turkus

Romantyczny Turkus

Oferta

Ferie 2019 z dziećmi w górach

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na ferie z animacjami dla dzieci .

Święta Bożego Narodzenia 2018

Spędź Święta w Buczynowej Dolinie

Aktualności

Co nowego w Buczynowej Dolinie?
Home Małe co nieco w temacie... "Magurski Park Narodowy"

Małe co nieco w temacie... "Magurski Park Narodowy"

Magurski Park Narodowy powstał z myślą ochrony najbardziej reprezentatywnego fragmentu Beskidu Niskiego, czyli unikalnego w skali Karpat obszaru przejściowego między Karpatami Zachodnimi i Wschodnimi.

Szczegółowy projekt MPN-u opracowali prof. S. Michalik i J. Szafrański. Park Narodowy o powierzchni 194 km/kw powstał w 1994 roku. Ponad 90% Parku stanowią lasy. Dyrekcja wraz z Ośrodkiem Edukacyjnym mieści się w Krempnej, a symbolem Parku jest Orlik Krzykliwy. Magurski Park Narodowy w głównych założeniach zajmuję się ochroną fragmentami puszczy karpackiej ze starodrzewem bukowym i jodłowym wraz z ostojami dużych drapieżników, ptaków i ssaków, w tym niedźwiedzia i wilka.
Obszar MPN było to również miejsce styku i przenikania się kultur wielu narodów. Godne uwagi są zabytki sakralne w stylu zachodniołemkowskim, między innymi cerkwie w Krempnej, Kotani, Bartnem Męcinie, Pielgrzymce i wiele innych.
U stóp najbardziej okazałego z pasm MPN – Magury Wątkowskiej zbudowaliśmy właśnie naszą Buczynową Dolinę. Główną osobliwością Pasma Magurskiego są liczne wychodnie skalne, najefektowniejsze w rezerwacie Kornuty – rzut kamieniem od naszego gościńca, jakieś 1,5 godziny szlakiem zielonym wzdłuż głównego grzbietu Magury Wątkowskiej. Innym godnym spaceru miejscem jest Diabli Kamień – początkowo analogicznie szlakiem zielonym, później skręcamy w czarny. Przyjemny dwu godzinny spacer pięknymi bukowymi lasami.
Pasmo Magury Wątkowskiej dysponuje najgęstszą w Beskidzie Niskim siecią szlaków, które można pokonywać pieszo, na rowerze, konno bądź na biegówkach w okresie zimowym.

Buczynowa Dolina

Buczynowa Dolina
Wapienne 59
38-307 Sękowa
Beskid Niski

tel 792 53 91 87 Marta
tel 723 64 30 36 Paweł


e-mail:
buczynowa@gmail.com

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *