Menu górne

Buczynowa Dolina


Noclegi: Beskid Niski

Buczynowa Dolina położona jest w samej otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Szlaki turystyczne zaczynają się tuż za domem dla gości, zatem można ruszyć na wycieczkę pieszo, rowerem, na nartach biegowych, z kijkami trekingowymi czy do nordic-walkingu. Niewiele trzeba, by odwiedzić największe atrakcje parku (m.in szlak zielony do rezerwatu skalnego Kornuty, szlak czarny prowadzący do rezerwatu Diabli Kamień oraz do Wodospadu Magurskiego).
Przestrzeń

Dysponujemy 6 pokojami oraz studiem. Każdy pokój posiada łazienkę. Ponadto oddajemy do Państwa dyspozycji 2 jurty mieszkalne całoroczne (samodzielne domki) oraz 1 jurtę warsztatową.
Informacje o wszystkich pokojach wraz z galerią zdjęć znajdziecie Państwo tutaj: pokoje
Chłodna cytryna

Chłodna cytryna

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Jurta (domek) mieszkalna całoroczna

Jurta (domek) mieszkalna całoroczna

Oferta

Wakacje 2020

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na wakacje z animacjami dla dzieci .

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Całoroczna jurta jako przestrzeń warsztatowa-zapraszamy do kontaktu

Aktualności

Co nowego w Buczynowej Dolinie?
Home Warsztaty oddechu, głosu i ruchu plus arteterapia

Warsztaty oddechu, głosu i ruchu plus arteterapia

Specjalne warsztaty dla osób pragnących świadomie
używać swojego głosu - zawodowo i na polu towarzyskim!
...używać go świadomie w wystąpieniach publicznych, mediach,
nauczycielstwie, terapiach i wychowywaniu,
a nawet... uwodzeniu?...

Program tych warsztatów przeznaczony jest dla wszystkich zaciekawionych możliwościami własnego głosu, pracujących głosem, pragnących dowiedzieć sie więcej o tym jak o niego dbać...


1100 ZŁ/OS


CENA ZAWIERA:
- 6 noclegów w Buczynowej Dolinie
- wyżywienie 2 x dziennie
- codziennie warsztaty "GŁOS, ODDECH I RUCH"
- dodatkowo dla chętnych traningi rozwoju osobistego metodą arteterapii "SPA DLA UMYSŁU"

Trenerzy:
1) Saba Krasoczko i Mieczysław Litwiński - Warsztaty głosu GŁOS, ODDECH I RUCH
2) Agnieszka Nadstawna - Arteterapia: SPA DLA UMYSŁU

Szerzej o projekcie:1)
Bo...

..każdy z nas obdarzony jest swoim naturalnym i niepowtarzalnym głosem, który odzwierciedla jego prawdziwą naturę. Warsztat jest próbą usłyszenia i doświadczenia tego głosu oraz pracy nad nim.

W programie zajęć między innymi: badanie relacji między oddechem, głosem i ruchem, ćwiczenia oddychania; wyobraźni słuchowej, technik świadomego kierowania energią. Praca nad głosem staje się narzędziem rozwoju i źródłem radości.
Praca nad głosem obejmuje:
- ćwiczenia kształtu, barwy i dynamiki dźwięku, jego skali i projekcji,
- wyobrażone umieszczanie dźwięku w różnych miejscach ciała w celu wprowadzenia tych miejsc w rezonans dla wzbogacenia głosu,
- Intonowanie progresji samogłosek służące otwieraniu centrów energetycznych.
- Warsztat zawiera elementy rozszerzonych technik wokalnych (śpiew wahadłowy i alikwotowy).
- W programie również śpiewanie egzotyczncyh pieśni z całego świata: m.in. litewskie, perskie, indyjskie, irlandzkie

Ćwiczenia są materiałem do gier i zabaw improwizacyjnych.


2)
Bo...

...każdy z nas ma prawo do odpoczynku, poświęcenia czasu tylko i wyłącznie sobie, do wglądu w siebie. Każdy z nas ma w swoim życiu taki czas kiedy jest gotowy odnaleść swoje pogubione marzenia, poukładać cele, sprawunki i - nade wszystko odpocząć. I to jest treścią zajęć Agnieszki Nadstawnej: SPA DLA UMYSŁU.
Aktywnie ale relaksująco.

- To metoda pracy oparta na obcowaniu ze sztuką, zarówno tą tzw. wysoką (książki, dobra prasa, mapy, reprodukcje, fotografie, repliki...), jak i pod postacią dokonywania własnego aktu twórczego. Tu wtedy nie jest ważny efekt końcowy pracy - tu ważny jest sam akt, proces powstawania pracy, dzieła i skupienie na nim i samym sobie tym samym, a więc proces który sprzyja... - pisze Agnieszka Nadstawna w notatce na Facebooku. - (...) warsztaty te nie wymagają kompletnie żadnych przygotowań, umiejętności ani wiedzy ze strony uczestników, nie ma zupełnie żadnych okazji do okazania się wykształceniem artystycznym lub jego brakiem. Trening ze mną to nie tylko sztuki piękne - to także zabawa: gry, aktywności (niekoniecznie ruchowe!) integracyjne lub rozluźniające, dyskusja, czasem refleksja.
(...) Zapraszam na moje autorskie "SPA dla umysłu" (jak sama często nazywam te zajęcia). To bardzo wesołe, pełne dobrych emocji i odpoczynku treningi inteligencji emocjionalnej - rozwoju osobistego. Tylko dla dorosłych!!

Cytat pochodzi z notatki: https://www.facebook.com/n​ote.php?note_id=2209797412​50483
Jeszcze więcej o Agnieszce i jej treningach:
www.facebook.com/agnieszka​.nadstawna.trener.artetera​peuta
www.nadstawna.eu

3)
Bo...

...sierpień to czas wyjątkowych turnusów w Buczynowej Dolinie!
Koniec lata z własnym głosem za pan brat? Tak!
Tylko u nas! Innowacyjnie, ciekawie, potrzebnie, inspirująco.
I bardzo bardzo wesoło!
Turnus zaczyna się 22.08 obiadokolacją, a kończy 28.08 śniadaniem.Mieczysław Eligiusz Litwiński  kompozytor, śpiewak, multinstrumentalista - gra na wielu instrumentach Wschodu i Zachodu. Mieszkał i tworzył także w Stanach Zjednoczonych i na Litwie.

Tam komponował muzykę do teatru i do tańca współczesnego i rozwijał swoją karierę solową. Prowadził własne zespoły (m.in. Litwinski Ensemble and Choir, orkiestrę kameralną złożoną z muzyków grających na klasycznych instrumentach zachodnich i wschodnich oraz chór złożony ze śpiewaków - solistów wykształconych przez kompozytora). W Polsce współpracuje m.in. z teatrami: "Węgajty","Gardzienice", "Wierszalin", "Montownia", a także jest członkiem sekstetu kompozytorów polskich grających głównie muzykę free, o nazwie "Kawalerowie Błotni". Tworzy własne spektakle (Missa Pagana,"misterium polne" - spektakl plenerowy wiejski - z własną muzyką i reżyserią).

Saba Zuzanna Krasoczko   śpiewaczka, aktorka nurtu off, językoznawczyni, tłumacz, pedagog - o wykształceniu solowym klasycznym, wzbogaconym o doświadczenia śpiewu z kręgu bizantyjskiego oraz śpiewu perskiego.
Śpiewała jako solistka i w teatrze dramatu liturgicznego Schola Teatru "Węgajty" w wielu krajach Europy. Współpracuje z "Projektem Terenowym" "Węgajty". Wykonuje muzykę ludową litewską i klasyczną muzykę perską. W duecie "Sol et Luna" z Mieczysławem Litwińskim nie tylko koncertowała w wielu krajach Europy (od Estonii po Rzym) i Iranie, ale również współtworzyła muzykę do spektakli, m. in. teatru modern dance "Pat Cremins Wyoming" i spektaklu pantomimy Nowojorczyka Christophera Yeatmana.Szczegóły w z zakładce warsztaty! Zapraszamy!

Buczynowa Dolina

Buczynowa Dolina
Wapienne 59
38-307 Sękowa
Beskid Niski

tel 792 53 91 87 Marta
tel 723 64 30 36 Paweł


e-mail:
buczynowa@gmail.com