Menu górne

Buczynowa Dolina


Noclegi: Beskid Niski

Buczynowa Dolina położona jest w samej otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Szlaki turystyczne zaczynają się tuż za domem dla gości, zatem można ruszyć na wycieczkę pieszo, rowerem, na nartach biegowych, z kijkami trekingowymi czy do nordic-walkingu. Niewiele trzeba, by odwiedzić największe atrakcje parku (m.in szlak zielony do rezerwatu skalnego Kornuty, szlak czarny prowadzący do rezerwatu Diabli Kamień oraz do Wodospadu Magurskiego).
Przestrzeń

Dysponujemy 6 pokojami oraz studiem. Każdy pokój posiada łazienkę. Ponadto oddajemy do Państwa dyspozycji 2 jurty mieszkalne całoroczne (samodzielne domki) oraz 1 jurtę warsztatową.
Informacje o wszystkich pokojach wraz z galerią zdjęć znajdziecie Państwo tutaj: pokoje
Chłodna cytryna

Chłodna cytryna

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Jurta (domek) mieszkalna całoroczna

Jurta (domek) mieszkalna całoroczna

Oferta

Wakacje 2020

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na wakacje z animacjami dla dzieci .

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Całoroczna jurta jako przestrzeń warsztatowa-zapraszamy do kontaktu

Aktualności

Co nowego w Buczynowej Dolinie?
Home TANGO-Emocjonalne Wtajemniczenie

TANGO-Emocjonalne Wtajemniczenie

TANGO – EMOCJONALNE WTAJEMNICZENIE

·                            

           TERMIN: 21-23.10.2011
Warsztat skierowany jest do:
 
- dla osób otwartych na nowoczesne formy rozwoju osobistego i kształtowania inteligencji emocjonalnej, dla wszystkich poszukujących niekonwencjonalnych form zajęć z zakresu rozwoju osobistego, relaksu
- dla osób zainteresowanych, zainspirowanych tangiem argentyńskim, początkujących tancerzy i entuzjastów emocji tanga,
- dla początkujących tancerzy i wszystkich tych osób, które nie znają tanga, a zamierzają rozpocząć lekcje i uczęszczać na milongi,
- a także dla wszystkich osób zainteresowanych tangiem, "magią" tanga argentyńskiego, kulturą Argentyny i kulturą tanga...


Projekt pod honorowym patronatem Ambasady Republiki Argentyńskiej w Polsce.

Celem projektu jest zapoznanie tych osób z kulturą Argentyny i tradycją tanga argentyńskiego, co jest – w rozumieniu organizatorów – pożytecznym wstępem do rozpoczęcia lekcji tanga i dalszego zgłębiania wiedzy z tego zakresu a także punktem wyjścia do "ultramiękkiego" relaksującego treningu rozwoju osobistego z zakresu kształtowania poczucia własnej wartości i zarządzania emocjami.

Trening porusza tematy z zakresu:
• subtelność tanga w postawie twórczej i kreatywnej
• kształtowanie poczucia własnej wartości - w obcowaniu z tangiem argentyńskim
• tango jako historia opowiadana we dwoje - estetyczne przeżycie umożliwiające świadomy trening inteligencji emocjonalnej


Program:
- 4 godziny w formie wykładu interaktywnego z prezentacją multimedialną i prezentacją kroków na żywo (w wykonaniu nauczycieli tanga): tangowy savoir-vivre, dress code, prawdy i mity o tangu, historia i kultura tanga. Prowadzi Edyta Jaroszewicz.
- 4 godziny w formie relaksującego treningu inteligencji emocjonalnej w zakresie kształtowania postawy twórczej i kreatywnej, oraz kształtowania poczucia własnej wartości, trening dodatkowo umożliwia rozbudzenie chęci świadomego rozwijania się w tangu lub - po prostu - świadomego czerpania emocji z obserwowania go. Prowadzi Agnieszka Nadstawna.
CYKL SPOTKAŃ (16 GODZIN) KOŃCZY SIĘ CERTYFIKATEM

Rozkład zajęć:

piątek 21.10.2011:

15.00-18.00 przyjazd uczestników i zakwaterowanie
18.00 kolacja
19.00 - 23.00 - zajęcia powadzi Edyta Jaroszewicz
23.30 - dla chętnych projekcja zdjęć i/lub filmu związanych z tangiem argentyńskim

sobota 22.01.2011:

9.00 śniadanie
10.00-14.00 - zajęcia prowadzi Agnieszka Nadstawna
14.30 lunch
16.00-20.00 - zajęcia prowadzi Edyta Jaroszewicz
20.30 - wieczór argentyński: steki a la Argentyna z surówkami, lampka wina argentyńskiego, w tle tanga z różnych lat, a także polskie tanga przedwojenne

niedziela 23.10.2011:

9.00 śniadanie
10.00-14.00 - zajęcia prowadzi Agnieszka Nadstawna
14.30 lunch
15.30 wykwaterowanie i wyjazd uczestników
lub
15.30-16.30 lekcja tanga argentyńskiego "Początek" - dla chętnych za dodatkową opłatą
16.30 - 17.30 wykwaterowanie i wyjazd pozostałych uczestników


Informacje uzupełniające:

Na tango nie trzeba zapisywać się „parami” – tanga nie tańczy się wciąż w tej samej parze, tango pozwala tańczyć ze sobą kobiecie i mężczyźnie, ale także kobietom z kobietami i mężczyznom z mężczyznami. – A dlaczego? O tym także na naszych zajęciach (a „pojedyncze” przychodzenie na milongę ma swoje atuty i uzasadnienie…).

Tango argentyńskie - okryte tajemnicą, kojarzone z elitarnością, wybraniem, wtajemniczeniem jest tak naprawdę z każdym rokiem coraz bardziej popularne i – bardzo dostępne. Tango to hobby, pasja, sposób na życie. Tango argentyńskie pojawiło się w Polsce pod koniec lat 90 otoczone owym nimbem tajemniczości i elitarności. Początkowo tańczone w małych klubowych salkach, z czasem pojawiło się w kawiarnianym czy restauracyjnym hallu, dużej  balowej  sali, czy w teatralnych wnętrzach. Latem tańczone jest także pod gołym niebem na   placach i skwerach.

Tango nie jest tańcem kategoryzowanym, nie posiada  federacji,  nie jest również certyfikowane. A jednak tango argentyńskie rządzi się swoimi własnymi prawami, którym wypada się poddać. Tango posiada swój dress code, etykietę, niepisane zasady i reguły.
Tango – zarówno taniec jak i muzyka – jest częścią Światowego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości i  zostało wpisane w dniu 30 września 2009 na listę UNESCO. Szanujmy jego niepisane zasady, poczujmy więcej i mocniej. Zapraszamy na nasze kulturalne i pełne dobrych emocji zajęcia.

Prowadzenie:
Edyta Jaroszewicz i Agnieszka Nadstawna.
Prezentację kroków oraz dodatkową lekcję tanga poprowadzą  Edyta Jaroszewicz z doświadczonym partnerem.


Edyta „Edi” Jaroszewicz – właścicielka firmy Qlturovo, pasjonatka tanga argentyńskiego animatorka i organizatorka życia tangowego w Warszawie od wielu lat. Liderka i organizator przez ostatnie 4 lata znanej warszawskiej milongi w Klubie Equilibrium. Twórca projektu milong integrujących ośrodki tanga w Polsce (Wrocław, Kraków, Katowice). Autorka  pierwszej milongi zorganizowanej w Teatrze Montownia pt. „Milonga w teatrze Warszawa – Wrocław”. Członek Stowarzyszenia Akademia Tanga Argentyńskiego, wcześniej także Członek Zarządu ATA. Od 2006 roku aktywnie włącza się w organizację Festiwalu Tanga Argentyńskiego w Warszawie – w tym m.in., prowadzenie pokazów mody tangowej i milongi festiwalowej. Obecnie - w zakresie animacji tanga - pracuje na zlecenie ośrodków kulturalnych i firm oraz współpracuje z Centrum Artystycznym  Fabryka Trzciny i  jego filią Skwerem Hoovera  a także z Latawiec Partner (m.in. projekt „Warszawskie Tańce a Dechach” w ramach dwóch edycji imprezy Kwiat Paproci – Noc Warsa i Sawy). Realizuje znany w Warszawie autorski projekt „Letnie Milongi na Skwerze Hoovera ”.

Agnieszka Nadstawna - współzałożycielka i Partner Zarządzający firmy Latawiec Partner EVENT & TRAINING, dowodzi firmą od 1996 roku. Prekursorka wykorzystania metody arteterapii w szkoleniach dla osób dorosłych i biznesu. Prowadzi zajęcia rozwoju osobistego w zakresie kształtowania postaw twórczych i w zakresie kreatywności, pracuje w oparciu o techniki i metodologię arteterapii i psychologię zabawy, autorka scenariuszy i gier, biblioterapeuta (zakres: biblioterapia wychowawcza, rozwojowa). Organizatorka i konsultant imprez integracyjnych, wydarzeń firmowych oraz otwartych imprez kulturalnych. Pasjonatka i praktyk idei świadomego łączenia eventu z edukacją i przekazem społecznym. Jedyna kobieta wśród 10 finalistów konkursu OSOBOWOŚĆ ROKU MICE POLAND 2008 w kategorii “Organizator Roku”. Współpracuje z pismami branży spotkań biznesowych i HR. W ostatnim dziesięcioleciu współzałożycielka i szef także kilku innych firm: biura podroży, galerii sztuki. Wcześniej oddana pasjonatka turystyki - pracowała w Polsce i za granicą jako licencjonowany pilot wycieczek.


Cena warsztatu wraz z noclegiem i wyżywieniem w Buczynowej Dolinie-520 zł obejmuje:
-2 noclegi
- 2 śniadania,
- 2 lekkie obiady wraz z deserem,
 -2 ciepłe kolacje ( w tym sobotnia kolacja argetyńska oraz lampka  wina argentyńskiego)
- herbata, kawa, oraz ciastko zapewnione w trakcie przerw w zajęciach.


Cena warsztatu bez wyżywienia i noclegu: 400zł obejmuje poczęstunek w trakcie przerw kawowych (kawa, herbata,ciastko).
Możliwość uczestnictwa w kolacji argentyńskiej – Cena: 35 zł  (kolacja plus lampka wina argentyńskiego).

Minimalna liczba uczestników- 10 osób.
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata całości opłaty za warsztat .Buczynowa Dolina

Buczynowa Dolina
Wapienne 59
38-307 Sękowa
Beskid Niski

tel 792 53 91 87 Marta
tel 723 64 30 36 Paweł


e-mail:
buczynowa@gmail.com