Menu górne

Buczynowa Dolina


Noclegi: Beskid Niski

Buczynowa Dolina położona jest w samej otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Szlaki turystyczne zaczynają się tuż za domem dla gości, zatem można ruszyć na wycieczkę pieszo, rowerem, na nartach biegowych, z kijkami trekingowymi czy do nordic-walkingu. Niewiele trzeba, by odwiedzić największe atrakcje parku (m.in szlak zielony do rezerwatu skalnego Kornuty, szlak czarny prowadzący do rezerwatu Diabli Kamień oraz do Wodospadu Magurskiego).
Przestrzeń

Dysponujemy 6 pokojami oraz studiem. Każdy pokój posiada łazienkę. Ponadto oddajemy do Państwa dyspozycji 2 jurty mieszkalne całoroczne (samodzielne domki) oraz 1 jurtę warsztatową.
Informacje o wszystkich pokojach wraz z galerią zdjęć znajdziecie Państwo tutaj: pokoje
Chłodna cytryna

Chłodna cytryna

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Jurta (domek) mieszkalna całoroczna

Jurta (domek) mieszkalna całoroczna

Oferta

Wakacje 2020

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na wakacje z animacjami dla dzieci .

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Całoroczna jurta jako przestrzeń warsztatowa-zapraszamy do kontaktu

Aktualności

Co nowego w Buczynowej Dolinie?
Home "Droga na drugą stronę" , czyli Buczynowa Światłoczuła

"Droga na drugą stronę" , czyli Buczynowa Światłoczuła

Zapraszamy:)

20 kwietnia o godzinie 19 w Buczynowej Dolinie, Wapienne 59  odbędzie się pokaz filmu " Droga na druga stronę" reż. Anca Damian, bilety: 5zł;
Pokaz będzie miał formę "interaktywną", gdyż po projekcji połączymy się przez skype  z reżyserką Anca Damian i będzie można ja zarzucić górą pytań oraz podzielić się swoimi wrażeniami:)
To niezwykłe wydarzenie będzie możliwe , dzięki projektowi Polska Światłoczuła-http://www.polskaswiatloczula.pl/.
Mamy nadzieję, iż na stałe uda Nam się wpisać na mapę miejsc światłoczułych, zatem liczymy na waszą obecność:)
Serdecznie zapraszamy!!Recenzja Pani Doroty Kostrzewskiej - Kara bez winy
Źródło: http://www.filmweb.pl/reviews/Kara+bez+winy-11880

""Droga na drugą stronę" to historia Claudia Crulica, 33-letniego Rumuna, dla którego pobyt w Polsce, w Krakowie, skończył się spektaklem absurdów z tragiczną śmiercią w finale. Chłopak z niewiadomych powodów został bowiem oskarżony o kradzież portfela. Ten nieuzasadniony zarzut był powodem przetrzymywania go w areszcie przez kilka miesięcy – bez rozprawy. Od pierwszych dni Crulic w ramach buntu i protestu całkowicie odstawił jedzenie i rozpoczął manifestacyjną głodówkę.


Wszystkie jego myśli i etapy rozwoju sprawy poznajemy z prowadzonego przez niego w więzieniu rodzaju pamiętnika. Z obawy przed utratą kontaktu z rzeczywistością w wyniku wycieńczającej głodówki i podejmowanych przez funkcjonariuszy więziennych prób wyprania mu mózgu zapisywał sumiennie zdarzenie po zdarzeniu. Dramaturgii opowiadanej historii dodaje nie tylko fakt, że jest ona prawdziwa, ale i to, że Crulic jest jej narratorem.

Nie jest żadną tajemnicą, że pełne niedopatrzeń, zaniedbań i zwyczajnej ludzkiej obojętności dochodzenie doprowadziło do śmierci Crulica. Gdy widz uświadomi sobie, że to niepoważne oskarżenie o kradzież portfela (!) naprawdę tak się skończyło, może stracić resztki dobrego samopoczucia. Od samego początku wiadomo, że Rumun nie mógł dokonać zarzucanego mu przestępstwa, bo tego dnia nawet nie było go w Polsce. Wydaje się, że tak niepodważalny fakt powinien był spowodować natychmiastowe zwolnienie, ale tak się nie stało. Film pełen jest dowodów na to, jak karygodnie postępowały osoby, które teoretycznie stoją na straży prawa. Mimo tego twórcy nie przyjęli tonu oskarżycielskiego – podają jedynie fakty. Umieszczone na końcu  materiały telewizyjne komentujące opisaną w filmie sprawę Crulica tylko podbijają jej autentyczność i mrożą bezwzględnym przesłaniem. A to, że do wszystkiego doszło zaledwie parę lat temu, na przełomie 2007-2008 roku, uświadamia, że dyskusja na ten temat nie powinna jeszcze zostać zamknięta.

Przyjęta za formę przekazu pięknie malowana animacja sprawia, że "Droga na drugą stronę" jest przystępna i nie odstrasza reportażową narracją rodem ze "Sprawy dla reporterów"."


Buczynowa Dolina

Buczynowa Dolina
Wapienne 59
38-307 Sękowa
Beskid Niski

tel 792 53 91 87 Marta
tel 723 64 30 36 Paweł


e-mail:
buczynowa@gmail.com