Menu górne

Buczynowa Dolina


Noclegi: Beskid Niski

Buczynowa Dolina położona jest w samej otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Tuż obok naszej chatki rozpościera się sieć szlaków prowadzących przez atrakcje parku (m.in szlak zielony do rezerwatu skalnego Kornuty, szlak czarny prowadzący do rezerwatu Diabli Kamień oraz Wodospadu Magurskiego).
Szlaki turystyczne zaczynają się u nas tuż za domem, zatem można ruszyć na nie pieszo, rowerem, na nartach biegowych, z kijkami trekingowymi czy do nordic-walkingu

Pokoje

Dysponujemy 6 pokojami oraz studiem. Każdy pokój posiada łazienkę.
Przykładowe pokoje przedstawiamy poniżej ... informacje o wszystkich pokojach wraz z galerią zdjęć znajdziecie Państwo tutaj: pokoje
Chłodna cytryna

Chłodna cytryna

Odprężająca limonka

Odprężająca limonka

Romantyczny Turkus

Romantyczny Turkus

Oferta

Ferie 2019 z dziećmi w górach

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na ferie z animacjami dla dzieci .

Święta Bożego Narodzenia 2018

Spędź Święta w Buczynowej Dolinie

Aktualności

Co nowego w Buczynowej Dolinie?
Home Warsztaty oddechu, głosu i ruchu edycja 2

Warsztaty oddechu, głosu i ruchu edycja 2

Termin

 24.08.2012-29.08.2012
Cena : 950 zł


Warsztaty oddechu, głosu i ruchu
Specjalne warsztaty dla osób pragnących świadomie
używać swojego głosu - zawodowo i na polu towarzyskim!
...używać go świadomie w wystąpieniach publicznych, mediach,
nauczycielstwie, terapiach i wychowywaniu,
a nawet... uwodzeniu?...

Program tych warsztatów przeznaczony jest dla wszystkich zaciekawionych możliwościami własnego głosu, pracujących głosem, pragnących dowiedzieć sie więcej o tym jak o niego dbać


CENA ZAWIERA:
- 5 noclegów w Buczynowej Dolinie (pokoje, 2,3, 4 osobowe z łazienkami)
- wyżywienie 3x dziennie
- codziennie warsztaty "GŁOS, ODDECH I RUCH"

Prowadzący
Saba Krasoczko i Mieczysław Litwiński

Każdy z nas obdarzony jest swoim naturalnym i niepowtarzalnym głosem, który odzwierciedla jego prawdziwą naturę. Warsztat jest próbą usłyszenia i doświadczenia tego głosu oraz pracy nad nim.

W programie zajęć między innymi: badanie relacji między oddechem, głosem i ruchem, ćwiczenia oddychania; wyobraźni słuchowej, technik świadomego kierowania energią. Praca nad głosem staje się narzędziem rozwoju i źródłem radości.
Praca nad głosem obejmuje:
- ćwiczenia kształtu, barwy i dynamiki dźwięku, jego skali i projekcji,
- wyobrażone umieszczanie dźwięku w różnych miejscach ciała w celu wprowadzenia tych miejsc w rezonans dla wzbogacenia głosu,
- Intonowanie progresji samogłosek służące otwieraniu centrów energetycznych.
- Warsztat zawiera elementy rozszerzonych technik wokalnych (śpiew wahadłowy i alikwotowy).
- W programie również śpiewanie egzotyczncyh pieśni z całego świata: m.in. litewskie, perskie, indyjskie, irlandzkie

Ćwiczenia są materiałem do gier i zabaw improwizacyjnych.
Szczegółowy program:

24.08 piątek
15 przywitanie, sesja zapoznawcza, poznajemy oczekiwania uczestników, gry z imionami
16 ciepły posiłek
17 - 18 rozśpiewanie: ćwiczenia na rozgrzanie głosu, ćwiczenia oddechowe
18 - 19 pieśni: lekko i wesoło na początek: pieśni irlandzkie
19.30 kolacja
20.15 zakończenie dnia

25 sobota
8.15 *dla chętnych: rozgrzewka ruchowa przed śniadaniem
9.00 śniadanie
10.00 początek zajęć:
10 - 11.00 ćwiczenia relaksacyjne: poprzez ruch i oddech, ćwiczenia rytmiczne angażujące całe ciało, przygotowujemy się do śpiewania.
11 - 12.00 ćwiczenia na rozśpiewanie: rozgrzewka głosowa; ćwiczenia dykcyjne, pobudzenie rezonatorów
12.00 - 13.00 zapoznajemy się z systemem hinduskich skal muzycznych, który będzie nam służył jako materiał do ćwiczeń i punkt odniesienia przez wszystkie dni warsztatu. Na koniec sesji porannej, pieśń polska.
14.00 obiad
17 - 18 początek sesji popołudniowej:
kontynuacja ćwiczeń głosowych: rezonatory, dykcja, zdejmowanie napięć ze strun głosowych, metody wydłużania oddechu w śpiewie
18 - 19 pieśni: pieśni perskie
19.30 kolacja
20.15 - 21.30 śpiewanie: powtórka dotychczasowego materiału + jeszcze jedna pieśń perska


26 niedziela
8.15 * dla chętnych rozgrzewka ruchowo-oddechowa
9.00 śniadanie
WOLNE PRZEDPOŁUDNIE NA NIEDZIELNE DUMANIA I SPACERY TUDZIEŻ WYPRAWY
15.00 obiad
16 - 19.30 sesja popołudniowa:
16-17 rozgrzewka głosowa: ruch-oddech-głos: badania nad ich jednością i wzajemnym uzupełnianiem się
17-17.45 "wprawki" - szereg ćwiczeń emisyjnych czyli rozśpiewek i "sposobów" - na zbliżenie dźwięku, wzmocnienie dźwięku, postawienie głosu, głos "na maskę"
17.45 - 19.30 pieśni litewskie
19.30 kolacja
20.15 - 21.30 przy świecach lub ognisku: jam session czy też wspólne improwizowanie: z otwartością, jesteśmy obecni, możemy śpiewać czy grać coś, co już znamy lub wysnuwać niewymuszoną pieśń z tu i teraz, z tego, co zrodzi się ze spotkania naszych głosów... Głosem współgramy z przyrodą i porą dnia, odprowadzamy Słońce... mogą być też elementy improwizowanego tańca lub poezji... opowiadania bajek... tego, co w nas drzemie i tego, co stanowi nasz potencjał, jako grupy i każdego z osobna

27 poniedziałek
8.15 * dla chętnych rozgrzewka ruchowo-oddechowa
9.00 śniadanie
10 - 13.30
rozmaite sposoby wydawania głosu, techniki głosowe, zmiany rejestru, dlaczego mój głos jest taki w niektórych dźwiękach, a od pewnej wysokości już inny? emisja śpiewacza vs emisja piosenkarska, emisja ludowa, elementy charakterystyczne dla śpiewu z różnych kultur (hinduskie glissanda czyli prześlizgiwanie się z dźwięku na dźwięk , łagodny "biały" głos w pieśniach litewskich, melizmaty czyli zdobienia - błyskawiczne wprowadzenie na głęboką wodę w sposób bezpieczny - przez powtarzanie)
17 - 18.15 skale hinduskie, pentatonika, gry i zabawy na skalach, nauka improwizacji na poznanej skali; połączenie nowych umiejętności muzycznych z krótkim tekstem poetyckim.
18.15 - 19.30 pieśni z kilku muzycznych światów: gospel, Irlandia, pierwsze czytanie pieśni ormiańskiej
19.30 kolacja
20.15 - 21.30 śpiewanie: nauka pieśni ormiańskich


28 wtorek
8.15 *dla chętnych: rozgrzewka ruchowa przed śniadaniem
9.00 śniadanie
10.00 początek zajęć:
10 - 11.00 ciało, oddech, głos: doświadczanie swobody piątego dnia warsztatu: poznane wątki są już zinternalizowane, znajome, przez pierwszą godzinę ćwiczeń podejmujemy więc próbę niewerbalnego wspólnego działania: grupowa improwizacja ku dalszej relaksacji, pogłębieniu doświadczeń, wspólnego poszukiwania piękna: eksplorujemy jednię ruchu i śpiewu. Ci bardziej aktywni "zagajają", rozpoczynają, inni mogą wejść z nimi w harmonię lub zaproponować coś własnego. Można też tylko śpiewać lub tylko się ruszać, lub zaczerpnąć z prostych ćwiczeń wykonywanych w poprzednich dniach.
11 - 11.30
11.30 - 13.00 Pieśni: kanony z różnych epok i krajów, pieśni polskie, piosenki ze spektaklu M. Litwińskiego "Missa Pagana"
14.00 obiad
17 - 18 próba "inscenizacji" pieśni z Missy Pagany w przestrzeni, działania na polanie i w zagajniku, przyroda jest naszą sceną
18.10 - 19.00 kontynuacja ćwiczeń głosowych: rezonatory, dykcja, sposoby wzbogacania głosu, dodawania alikwotów, by głos był bardziej dźwięczny, pełen blasku; dla kobiet: wrota do sopranu, dla mężczyzn: wędrówki po różnych rodzajach użycia głosu - bas, baryton, tenor... (rozdzielamy się na dwie grupy: osobne zajęcia dla mężczyzn i kobiet)
18 - 19 pieśni: gospel spirituals
19.30 kolacja
20.15 - 21.30 śpiewanie: powtórka dotychczasowego materiału + pieśń średniowieczna


29 środa
8.15 *dla chętnych: rozgrzewka ruchowa przed śniadaniem
9.00 śniadanie
10.00 początek zajęć: rozśpiewanie, zestaw ćwiczeń na rozśpiewanie głosu na całej skali, zbliżenie i projekcję dźwięku
(praktyczne podsumowanie tematu rozśpiewki)
11 - 13 Powtórzenie wszystkich pieśni, które były na warsztacie
13 - 14 pytania i indywidualne konsultacje
14.30 obiad
15.15 - 16.30 pytania, objaśnienia, indywidualne zadania do ćwiczenia samodzielnie, ulubiona 1 - 2 pieśni na pożegnanie... KONIEC

Mieczysław Eligiusz Litwiński  kompozytor, śpiewak, multinstrumentalista - gra na wielu instrumentach Wschodu i Zachodu. Mieszkał i tworzył także w Stanach Zjednoczonych i na Litwie.

Tam komponował muzykę do teatru i do tańca współczesnego i rozwijał swoją karierę solową. Prowadził własne zespoły (m.in. Litwinski Ensemble and Choir, orkiestrę kameralną złożoną z muzyków grających na klasycznych instrumentach zachodnich i wschodnich oraz chór złożony ze śpiewaków - solistów wykształconych przez kompozytora). W Polsce współpracuje m.in. z teatrami: "Węgajty","Gardzienice", "Wierszalin", "Montownia", a także jest członkiem sekstetu kompozytorów polskich grających głównie muzykę free, o nazwie "Kawalerowie Błotni". Tworzy własne spektakle (Missa Pagana,"misterium polne" - spektakl plenerowy wiejski - z własną muzyką i reżyserią).

Saba Zuzanna Krasoczko   śpiewaczka, aktorka nurtu off, językoznawczyni, tłumacz, pedagog - o wykształceniu solowym klasycznym, wzbogaconym o doświadczenia śpiewu z kręgu bizantyjskiego oraz śpiewu perskiego.
Śpiewała jako solistka i w teatrze dramatu liturgicznego Schola Teatru "Węgajty" w wielu krajach Europy. Współpracuje z "Projektem Terenowym" "Węgajty". Wykonuje muzykę ludową litewską i klasyczną muzykę perską. W duecie "Sol et Luna" z Mieczysławem Litwińskim nie tylko koncertowała w wielu krajach Europy (od Estonii po Rzym) i Iranie, ale również współtworzyła muzykę do spektakli, m. in. teatru modern dance "Pat Cremins Wyoming" i spektaklu pantomimy Nowojorczyka Christophera Yeatmana.

Buczynowa Dolina

Buczynowa Dolina
Wapienne 59
38-307 Sękowa
Beskid Niski

tel 792 53 91 87 Marta
tel 723 64 30 36 Paweł


e-mail:
buczynowa@gmail.com

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *