Menu górne

Buczynowa Dolina


Noclegi: Beskid Niski

Buczynowa Dolina położona jest w samej otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Szlaki turystyczne zaczynają się tuż za domem dla gości, zatem można ruszyć na wycieczkę pieszo, rowerem, na nartach biegowych, z kijkami trekingowymi czy do nordic-walkingu. Niewiele trzeba, by odwiedzić największe atrakcje parku (m.in szlak zielony do rezerwatu skalnego Kornuty, szlak czarny prowadzący do rezerwatu Diabli Kamień oraz do Wodospadu Magurskiego).
Przestrzeń

Dysponujemy 6 pokojami oraz studiem. Każdy pokój posiada łazienkę. Ponadto oddajemy do Państwa dyspozycji 2 jurty mieszkalne całoroczne (samodzielne domki) oraz 1 jurtę warsztatową.
Informacje o wszystkich pokojach wraz z galerią zdjęć znajdziecie Państwo tutaj: pokoje
Chłodna cytryna

Chłodna cytryna

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Jurta (domek) mieszkalna całoroczna

Jurta (domek) mieszkalna całoroczna

Oferta

Wakacje 2020

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na wakacje z animacjami dla dzieci .

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Całoroczna jurta jako przestrzeń warsztatowa-zapraszamy do kontaktu

Aktualności

Co nowego w Buczynowej Dolinie?
Home Warsztaty oddechu, głosu i ruchu edycja 2

Warsztaty oddechu, głosu i ruchu edycja 2

Termin

 24.08.2012-29.08.2012
Cena : 950 zł


Warsztaty oddechu, głosu i ruchu
Specjalne warsztaty dla osób pragnących świadomie
używać swojego głosu - zawodowo i na polu towarzyskim!
...używać go świadomie w wystąpieniach publicznych, mediach,
nauczycielstwie, terapiach i wychowywaniu,
a nawet... uwodzeniu?...

Program tych warsztatów przeznaczony jest dla wszystkich zaciekawionych możliwościami własnego głosu, pracujących głosem, pragnących dowiedzieć sie więcej o tym jak o niego dbać


CENA ZAWIERA:
- 5 noclegów w Buczynowej Dolinie (pokoje, 2,3, 4 osobowe z łazienkami)
- wyżywienie 3x dziennie
- codziennie warsztaty "GŁOS, ODDECH I RUCH"

Prowadzący
Saba Krasoczko i Mieczysław Litwiński

Każdy z nas obdarzony jest swoim naturalnym i niepowtarzalnym głosem, który odzwierciedla jego prawdziwą naturę. Warsztat jest próbą usłyszenia i doświadczenia tego głosu oraz pracy nad nim.

W programie zajęć między innymi: badanie relacji między oddechem, głosem i ruchem, ćwiczenia oddychania; wyobraźni słuchowej, technik świadomego kierowania energią. Praca nad głosem staje się narzędziem rozwoju i źródłem radości.
Praca nad głosem obejmuje:
- ćwiczenia kształtu, barwy i dynamiki dźwięku, jego skali i projekcji,
- wyobrażone umieszczanie dźwięku w różnych miejscach ciała w celu wprowadzenia tych miejsc w rezonans dla wzbogacenia głosu,
- Intonowanie progresji samogłosek służące otwieraniu centrów energetycznych.
- Warsztat zawiera elementy rozszerzonych technik wokalnych (śpiew wahadłowy i alikwotowy).
- W programie również śpiewanie egzotyczncyh pieśni z całego świata: m.in. litewskie, perskie, indyjskie, irlandzkie

Ćwiczenia są materiałem do gier i zabaw improwizacyjnych.
Szczegółowy program:

24.08 piątek
15 przywitanie, sesja zapoznawcza, poznajemy oczekiwania uczestników, gry z imionami
16 ciepły posiłek
17 - 18 rozśpiewanie: ćwiczenia na rozgrzanie głosu, ćwiczenia oddechowe
18 - 19 pieśni: lekko i wesoło na początek: pieśni irlandzkie
19.30 kolacja
20.15 zakończenie dnia

25 sobota
8.15 *dla chętnych: rozgrzewka ruchowa przed śniadaniem
9.00 śniadanie
10.00 początek zajęć:
10 - 11.00 ćwiczenia relaksacyjne: poprzez ruch i oddech, ćwiczenia rytmiczne angażujące całe ciało, przygotowujemy się do śpiewania.
11 - 12.00 ćwiczenia na rozśpiewanie: rozgrzewka głosowa; ćwiczenia dykcyjne, pobudzenie rezonatorów
12.00 - 13.00 zapoznajemy się z systemem hinduskich skal muzycznych, który będzie nam służył jako materiał do ćwiczeń i punkt odniesienia przez wszystkie dni warsztatu. Na koniec sesji porannej, pieśń polska.
14.00 obiad
17 - 18 początek sesji popołudniowej:
kontynuacja ćwiczeń głosowych: rezonatory, dykcja, zdejmowanie napięć ze strun głosowych, metody wydłużania oddechu w śpiewie
18 - 19 pieśni: pieśni perskie
19.30 kolacja
20.15 - 21.30 śpiewanie: powtórka dotychczasowego materiału + jeszcze jedna pieśń perska


26 niedziela
8.15 * dla chętnych rozgrzewka ruchowo-oddechowa
9.00 śniadanie
WOLNE PRZEDPOŁUDNIE NA NIEDZIELNE DUMANIA I SPACERY TUDZIEŻ WYPRAWY
15.00 obiad
16 - 19.30 sesja popołudniowa:
16-17 rozgrzewka głosowa: ruch-oddech-głos: badania nad ich jednością i wzajemnym uzupełnianiem się
17-17.45 "wprawki" - szereg ćwiczeń emisyjnych czyli rozśpiewek i "sposobów" - na zbliżenie dźwięku, wzmocnienie dźwięku, postawienie głosu, głos "na maskę"
17.45 - 19.30 pieśni litewskie
19.30 kolacja
20.15 - 21.30 przy świecach lub ognisku: jam session czy też wspólne improwizowanie: z otwartością, jesteśmy obecni, możemy śpiewać czy grać coś, co już znamy lub wysnuwać niewymuszoną pieśń z tu i teraz, z tego, co zrodzi się ze spotkania naszych głosów... Głosem współgramy z przyrodą i porą dnia, odprowadzamy Słońce... mogą być też elementy improwizowanego tańca lub poezji... opowiadania bajek... tego, co w nas drzemie i tego, co stanowi nasz potencjał, jako grupy i każdego z osobna

27 poniedziałek
8.15 * dla chętnych rozgrzewka ruchowo-oddechowa
9.00 śniadanie
10 - 13.30
rozmaite sposoby wydawania głosu, techniki głosowe, zmiany rejestru, dlaczego mój głos jest taki w niektórych dźwiękach, a od pewnej wysokości już inny? emisja śpiewacza vs emisja piosenkarska, emisja ludowa, elementy charakterystyczne dla śpiewu z różnych kultur (hinduskie glissanda czyli prześlizgiwanie się z dźwięku na dźwięk , łagodny "biały" głos w pieśniach litewskich, melizmaty czyli zdobienia - błyskawiczne wprowadzenie na głęboką wodę w sposób bezpieczny - przez powtarzanie)
17 - 18.15 skale hinduskie, pentatonika, gry i zabawy na skalach, nauka improwizacji na poznanej skali; połączenie nowych umiejętności muzycznych z krótkim tekstem poetyckim.
18.15 - 19.30 pieśni z kilku muzycznych światów: gospel, Irlandia, pierwsze czytanie pieśni ormiańskiej
19.30 kolacja
20.15 - 21.30 śpiewanie: nauka pieśni ormiańskich


28 wtorek
8.15 *dla chętnych: rozgrzewka ruchowa przed śniadaniem
9.00 śniadanie
10.00 początek zajęć:
10 - 11.00 ciało, oddech, głos: doświadczanie swobody piątego dnia warsztatu: poznane wątki są już zinternalizowane, znajome, przez pierwszą godzinę ćwiczeń podejmujemy więc próbę niewerbalnego wspólnego działania: grupowa improwizacja ku dalszej relaksacji, pogłębieniu doświadczeń, wspólnego poszukiwania piękna: eksplorujemy jednię ruchu i śpiewu. Ci bardziej aktywni "zagajają", rozpoczynają, inni mogą wejść z nimi w harmonię lub zaproponować coś własnego. Można też tylko śpiewać lub tylko się ruszać, lub zaczerpnąć z prostych ćwiczeń wykonywanych w poprzednich dniach.
11 - 11.30
11.30 - 13.00 Pieśni: kanony z różnych epok i krajów, pieśni polskie, piosenki ze spektaklu M. Litwińskiego "Missa Pagana"
14.00 obiad
17 - 18 próba "inscenizacji" pieśni z Missy Pagany w przestrzeni, działania na polanie i w zagajniku, przyroda jest naszą sceną
18.10 - 19.00 kontynuacja ćwiczeń głosowych: rezonatory, dykcja, sposoby wzbogacania głosu, dodawania alikwotów, by głos był bardziej dźwięczny, pełen blasku; dla kobiet: wrota do sopranu, dla mężczyzn: wędrówki po różnych rodzajach użycia głosu - bas, baryton, tenor... (rozdzielamy się na dwie grupy: osobne zajęcia dla mężczyzn i kobiet)
18 - 19 pieśni: gospel spirituals
19.30 kolacja
20.15 - 21.30 śpiewanie: powtórka dotychczasowego materiału + pieśń średniowieczna


29 środa
8.15 *dla chętnych: rozgrzewka ruchowa przed śniadaniem
9.00 śniadanie
10.00 początek zajęć: rozśpiewanie, zestaw ćwiczeń na rozśpiewanie głosu na całej skali, zbliżenie i projekcję dźwięku
(praktyczne podsumowanie tematu rozśpiewki)
11 - 13 Powtórzenie wszystkich pieśni, które były na warsztacie
13 - 14 pytania i indywidualne konsultacje
14.30 obiad
15.15 - 16.30 pytania, objaśnienia, indywidualne zadania do ćwiczenia samodzielnie, ulubiona 1 - 2 pieśni na pożegnanie... KONIEC

Mieczysław Eligiusz Litwiński  kompozytor, śpiewak, multinstrumentalista - gra na wielu instrumentach Wschodu i Zachodu. Mieszkał i tworzył także w Stanach Zjednoczonych i na Litwie.

Tam komponował muzykę do teatru i do tańca współczesnego i rozwijał swoją karierę solową. Prowadził własne zespoły (m.in. Litwinski Ensemble and Choir, orkiestrę kameralną złożoną z muzyków grających na klasycznych instrumentach zachodnich i wschodnich oraz chór złożony ze śpiewaków - solistów wykształconych przez kompozytora). W Polsce współpracuje m.in. z teatrami: "Węgajty","Gardzienice", "Wierszalin", "Montownia", a także jest członkiem sekstetu kompozytorów polskich grających głównie muzykę free, o nazwie "Kawalerowie Błotni". Tworzy własne spektakle (Missa Pagana,"misterium polne" - spektakl plenerowy wiejski - z własną muzyką i reżyserią).

Saba Zuzanna Krasoczko   śpiewaczka, aktorka nurtu off, językoznawczyni, tłumacz, pedagog - o wykształceniu solowym klasycznym, wzbogaconym o doświadczenia śpiewu z kręgu bizantyjskiego oraz śpiewu perskiego.
Śpiewała jako solistka i w teatrze dramatu liturgicznego Schola Teatru "Węgajty" w wielu krajach Europy. Współpracuje z "Projektem Terenowym" "Węgajty". Wykonuje muzykę ludową litewską i klasyczną muzykę perską. W duecie "Sol et Luna" z Mieczysławem Litwińskim nie tylko koncertowała w wielu krajach Europy (od Estonii po Rzym) i Iranie, ale również współtworzyła muzykę do spektakli, m. in. teatru modern dance "Pat Cremins Wyoming" i spektaklu pantomimy Nowojorczyka Christophera Yeatmana.

Buczynowa Dolina

Buczynowa Dolina
Wapienne 59
38-307 Sękowa
Beskid Niski

tel 792 53 91 87 Marta
tel 723 64 30 36 Paweł


e-mail:
buczynowa@gmail.com