Menu górne

Buczynowa Dolina


Noclegi: Beskid Niski

Buczynowa Dolina położona jest w samej otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Szlaki turystyczne zaczynają się tuż za domem dla gości, zatem można ruszyć na wycieczkę pieszo, rowerem, na nartach biegowych, z kijkami trekingowymi czy do nordic-walkingu. Niewiele trzeba, by odwiedzić największe atrakcje parku (m.in szlak zielony do rezerwatu skalnego Kornuty, szlak czarny prowadzący do rezerwatu Diabli Kamień oraz do Wodospadu Magurskiego).
Przestrzeń

Dysponujemy 6 pokojami oraz studiem. Każdy pokój posiada łazienkę. Ponadto oddajemy do Państwa dyspozycji 2 jurty mieszkalne całoroczne (samodzielne domki) oraz 1 jurtę warsztatową.
Informacje o wszystkich pokojach wraz z galerią zdjęć znajdziecie Państwo tutaj: pokoje
Chłodna cytryna

Chłodna cytryna

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Jurta (domek) mieszkalna całoroczna

Jurta (domek) mieszkalna całoroczna

Oferta

Wakacje 2020

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na wakacje z animacjami dla dzieci .

Jurta- przestrzeń na warsztaty

Całoroczna jurta jako przestrzeń warsztatowa-zapraszamy do kontaktu

Aktualności

Co nowego w Buczynowej Dolinie?
Home Atrakcje

Atrakcje

Okolica

Buczynowa Dolina położona jest w samej otulinie Magurskiego Parku Narodowego.

Tuż obok domów rozpościera się sieć szlaków prowadzących przez atrakcje parku, np.:

 • szlak zielony do rezerwatu skalnego Kornuty, jednej z największych atrakcji MPN, 
 • szlak czarny prowadzący do rezerwatu Diabli Kamień oraz Wodospadu Magurskiego).


W naszej biblioteczce znajdziesz wiele map i przewodników, które pozwolą zapoznać się z naszą piękną okolicą. Oczywiście służymy też radą i chętnie podpowiemy, gdzie warto udać się na wycieczkę.


Nasze okolice zamieszkiwane były w dużej części przez Łemków. Pozostałością po nich są chaty łemkowskie, tzw. chyże znajdujące się w miejscowości oraz zabytkowe cerkwie łemkowskie, rozsiane po najbliższej okolicy.


Teren miejscowości oplata dziewicza buczynowa puszcza z wieloma chronionymi gatunkami zwierząt i roślin.

Wapienne to raj dla przyrodników, grzybiarzy, miłośników dzikiej przyrody.

Nasza okolica to idealne miejsce do uprawiania wszelakiego rodzaju sportów oraz do organizowania plenerów (np fotograficznych, malarskich etc.)

Co można u nas robić?

U nas atrakcje są przez cały rok.

Staramy się zadbać o Wasz czas wolny i dać tyle opcji, by każdy mógł go spędzić po swojemu. Są takie dla lubiących aktywny wypoczynek, jak i tych co wolą posiedzieć z książką w hamaku. Mamy też pełną ofertę dla rodzin z dziećmi i par pragnących spędzić romantyczne chwile. Zatem wybierzcie to co lubicie i cieszcie się z pobytu w Beskidzie Niskim :)


Polecamy:


 • szlaki turystyczne zaczynają się u nas tuż za domem, zatem można ruszyć na nie pieszo, rowerem, na nartach biegowych, z kijkami trekingowymi czy do nordic-walkingu,
 • polecamy pozjeżdżać na sankach, jabłuszkach i na czym tylko jeszcze chcecie (u nas za domem jest idealna do tego górka),
 • zimą możemy zorganizować Wam kulig, a latem – przejazd bryczką,
 • polecamy skorzystać z Witalnej Buczynowej, by odzyskać siły i nabrać odporności,
 • możecie pojeździć na nartach (między innymi polecamy Stację Narciarską Magura),
 • w uzdrowisku „Wapienne”, znajdującym się bardzo blisko naszego domu, w wakacje działa basen otwarty, gdzie można wybrać się całą rodziną,
 • zachęcamy, by udać się na wyprawy po cerkwiach Szlakiem Architektury Drewnianej lub wybrać się Szlakiem Ropy Naftowej,
 • polecamy zwiedzić Skansen Archeologiczny Karpacka Troja,
 • w pobliżu znajduje się stadnina koni, polecamy zatem jazdę konną dla zaawansowanych, ale i jest to dobry powód, by w końcu spróbować jazdy konnej po raz pierwszy (Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów”).


A jak Wam jeszcze mało to możecie pobrodzić w strumieniu, powylegiwać się na łące, wejść na drzewo, pobujać się w hamaku, jak Wam się będzie chciało, a jak nie to możecie pomilczeć przy kominku; możecie wyruszyć na wyprawę, np. do niedaleko położonego słowackiego miasta Bardejów, Krynicy czy Gorlic; możecie zdobyć szczyt górski lub szczyt lenistwa, posiedzieć przy ognisku albo na bujanym fotelu, możecie poczytać książki, poobserwować ptaki, szukać śladów wiosny lub czekać aż pojawią się sarny na drodze; wieczorem możecie pooglądać gwiazdy, napić się gorącej herbaty, zapalić świecę i popatrzeć w oczy ukochanej osobie; możecie pokazać dziecku jak się rozpala ognisko i upiec w jego życiu pierwsze ziemniaki w popiele; poskakać na trampolinie, poleżeć w hamaku, posłuchać szumu wiatru, zrobić zdjęcia przyrody, znaleźć ślady dzika, najeść się do syta, odpocząć od dźwięków miasta i najeść się ciasta!

WITALNA BUCZYNOWA


Witalna Buczynowa zaprasza na relaks. Wioska Spa w Buczynowej czyli ruska bania (z opcją sauny fińskiej), sauna IR i  japońska beczka są dostępne dla Was przez cały rok, a wszystko po to, byście mogli skorzystać z wypoczynku w każdym aspekcie.

W naszej Saunie, dzięki zastosowaniu pieca opalanego drzewem, można uzyskać warunki jakie powinny panować w saunach :

 • sauna mokra (ruska bania), to sauna o wilgotności dochodzącej do 100%, lecz niższej temperaturze wynoszącej 50-60°C,
 • sauna sucha (fińska) to sauna o względnie niskiej wilgotności powietrza. Temperatura dochodzi w niej do 80-120°C.


Chcąc skorzystać z opcji Witalnej Buczynowej wystarczy poinformować nas o tym dzień wcześniej w przypadku japońskiej beczki, a tego samego dnia rano jeśli chcecie skorzystać z sauny.  

Jeżeli nie macie ze sobą dodatkowych ręczników lub szlafroków istnieje możliwość wypożyczenia.

Życzymy udanego relaksu!

Buczynowa Dolina

Buczynowa Dolina
Wapienne 59
38-307 Sękowa
Beskid Niski

tel 792 53 91 87 Marta
tel 723 64 30 36 Paweł


e-mail:
buczynowa@gmail.com