Menu górne

Buczynowa Dolina


Noclegi: Beskid Niski

Buczynowa Dolina położona jest w samej otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Tuż obok naszej chatki rozpościera się sieć szlaków prowadzących przez atrakcje parku (m.in szlak zielony do rezerwatu skalnego Kornuty, szlak czarny prowadzący do rezerwatu Diabli Kamień oraz Wodospadu Magurskiego).
Szlaki turystyczne zaczynają się u nas tuż za domem, zatem można ruszyć na nie pieszo, rowerem, na nartach biegowych, z kijkami trekingowymi czy do nordic-walkingu

Pokoje

Dysponujemy 6 pokojami oraz studiem. Każdy pokój posiada łazienkę.
Przykładowe pokoje przedstawiamy poniżej ... informacje o wszystkich pokojach wraz z galerią zdjęć znajdziecie Państwo tutaj: pokoje
Chłodna cytryna

Chłodna cytryna

Odprężająca limonka

Odprężająca limonka

Romantyczny Turkus

Romantyczny Turkus

Oferta

Ferie 2019 z dziećmi w górach

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na ferie z animacjami dla dzieci .

Święta Bożego Narodzenia 2018

Spędź Święta w Buczynowej Dolinie

Aktualności

Co nowego w Buczynowej Dolinie?
Home Atrakcje

Atrakcje

Okolica

Buczynowa Dolina położona jest w samej otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Tuż obok naszej chatki rozpościera się sieć szlaków  prowadzących przez atrakcje parku (m.in szlak zielony do rezerwatu skalnego Kornuty, jednej z największych atrakcji MPN, szlak czarny prowadzący do rezerwatu Diabli Kamień oraz Wodospadu Magurskiego).
W naszej biblioteczce znajdziesz wiele map i przewodników, które pozwolą zapoznać Ci się z naszą piękną okolicą. Jeśli będziesz potrzebował, oczywiście służymy też radą i chętnie podpowiemy, gdzie warto udać się na wycieczkę.

Nasze okolice zamieszkiwane były w dużej części przez Łemków . Pozostałością po nich są chaty łemkowskie, tzw. chyże znajdujące się w miejscowości, oraz piękne cerkwie łemkowskie rozsiane po najbliższej okolicy.

Teren miejscowości oplata dziewicza buczynowa puszcza z wieloma chronionymi gatunkami zwierząt i roślin. Wapienne to raj dla przyrodników, grzybiarzy, miłośników dzikiej przyrody. Okolica to idealne miejsce do uprawiania wszelakiego rodzaju sportów oraz do organizowania plenerów (np fotograficznych, malarskich etc.)

Co można u nas robić?

U nas atrakcje są przez cały rok. Staramy się zadbać o Wasz czas wolny i dać tyle opcji, by każdy mógł go spędzić po swojemu. Są takie dla lubiących aktywny wypoczynek, jak i tych co wolą posiedzieć z książką w hamaku. Mamy też pełną ofertę dla rodzin z dziećmi i par pragnących spędzić romantyczne chwile. Zatem wybierzcie to co lubicie i cieszcie się z pobytu w Beskidzie Niskim :)

Polecamy:

- szlaki turystyczne zaczynają się u nas tuż za domem, zatem można ruszyć na nie pieszo, rowerem, na nartach biegowych, z kijkami trekingowymi czy do nordic-walkingu,
- polecamy pozjeżdżać na sankach, jabłuszkach i na czym tylko jeszcze chcecie (u nas za domem jest idealna do tego górka),
- zimą możemy zorganizować Wam kulig, a latem – przejazd bryczką,
- polecamy skorzystać z Witalnej Buczynowej, by odzysjkać siły i nabrać odporności,
- możecie pojeździć na nartach (między innymi polecamy Stację Narciarską Magura),
- w uzdrowisku „Wapienne”, znajdującym się bardzo blisko naszego domu, w wakacje działa basen otwarty, gdzie można wybrać się całą rodziną,
- zachęcamy, by udać się na wyprawy po cerkwiach Szlakiem Architektury Drewnianej lub wybrać się Szlakiem Ropy Naftowej,
- polecamy zwiedzić Skansen Archeologiczny Karpacka Troja,
- w pobliżu znajduje się stadnina koni, polecamy zatem jazdę konną dla zaawansowanych, ale i jest to dobry powód, by w końcu spróbować jazdy konnej po raz pierwszy (Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów”).

A jak Wam jeszcze mało to możecie pobrodzić w strumieniu, powylegiwać się na łące, wejść na drzewo, pobujać się w hamaku, poopowiadać nam o życiu , jak Wam się będzie chciało, a jak nie to możecie pomilczeć przy kominku; możecie wyruszyć na wyprawę, np. do niedaleko położonego słowackiego miasta Bardejów, Krynicy czy Gorlic; możecie zdobyć szczyt górski lub szczyt lenistwa, posiedzieć przy ognisku albo na bujanym fotelu, możecie poczytać książki, poobserwować ptaki, szukać śladów wiosny lub czekać aż pojawią się sarny na drodze; wieczorem możecie pooglądać gwiazdy, napić się gorącej herbaty, zapalić świecę i popatrzeć w oczy ukochanej osobie; możecie pokazać dziecku jak się rozpala ognisko i upiec w jego życiu pierwsze ziemniaki w popiele; poskakać na trampolinie, poleżeć w hamaku, posłuchać szumu wiatru, zrobić zdjęcia przyrody, znaleźć ślady dzika, najeść się do syta, odpocząć od dźwięków miasta i najeść się ciasta!

WITALNA BUCZYNOWA


Witalna Buczynowa zaprasza na relaks. Wioska Spa w Buczynowej, czyli ruska bania (z opcją sauny fińskiej), sauna IR i  japońska beczka są dostępne dla Was przez cały rok, a wszystko po to, byście mogli skorzystać z wypoczynku w każdym aspekcie.

W naszej Saunie, dzięki zastosowaniu pieca opalanego drzewem, można uzyskać warunki jakie powinny panować w saunach :
- sauna mokra (ruska bania), to sauna o wilgotności dochodzącej do 100%, lecz niższej temperaturze wynoszącej 50-60°C,
- sauna sucha (fińska) to sauna o względnie niskiej wilgotności powietrza. Temperatura dochodzi w niej do 80-120°C.

Chcąc skorzystać z opcji Witalnej Buczynowej wystarczy poinformować nas o tym przy śniadaniu, byśmy mogli dla Was przygotować popołudniowy relaks.
Jeżeli nie macie ze sobą dodatkowych ręczników lub szlafroków istnieje możliwość wypożyczenia.

Życzymy udanego relaksu!

Buczynowa Dolina

Buczynowa Dolina
Wapienne 59
38-307 Sękowa
Beskid Niski

tel 792 53 91 87 Marta
tel 723 64 30 36 Paweł


e-mail:
buczynowa@gmail.com

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *